headerphoto
Główna

Zmiana na lepsze

Barbara Kozynacka E-Coaching
31-358 Wrocław, ul. Jasnogórska 19
Polska,
Telefon: +48 505-316-220 Fax:

Na każdym etapie naszego życia, tym osobistym, ale również zawodowym, bardzo ważne jest to, aby za wszelką cenę nie stać w miejscu.

Stagnacja jest bowiem czymś, co prowadzi do regresu - naszych umiejętności, samopoczucia i ogólnej jakości naszego funkcjonowania. Należy więc za wszelką cenę dążyć do poszerzania swoich horyzontów. Działania te wpisują się w szeroko pojęty rozwój osobisty.

Chcąc go zdefiniować, trzeba zaznaczyć, iż nie jest on czymś, co można ująć w jakichś sztywnych ramach. Dotyczy bowiem wielu aspektów życia - dla każdego rozwój będzie znaczył zupełnie co innego, odmienne będą również sfery, które wymagają pobudzenia. Można jednak całe to zagadnienie ująć w dwóch słowach - chęć zmiany. Powinna ona towarzyszyć nam na każdym polu, zwłaszcza tym zawodowym.

Dlatego też swoją działalność na rynku prowadzi bardzo dużo firm, które oferują pomoc w żmudnym i z pewnością trudnym procesie rozwoju. Świadczą one zakrojone na szeroką skalę usługi coachingu, które polegają na wykorzystaniu doświadczenia i posiadanych umiejętności odpowiednich fachowców do tego, aby człowiek bądź całe przedsiębiorstwo skierowało się na ścieżkę samodoskonalenia. Podstawowym zadaniem coachingu jest więc doprowadzenie do sytuacji zmiany na lepsze, która będzie trwała i pozwoli na osiąganie obranych celów. Dotyczy ona zarówno indywidualnego działania pojedynczej osoby, ale także pewnych procesów, które zostaną wdrożone w działalności firmy.

Zmiana osiągana jest za pomocą odpowiednich ćwiczeń, które mają pobudzić klienta do lepszego działania. Odbywają się one w specjalnie przygotowanych warunkach, ale także podczas codziennego funkcjonowania. Na rynku dostępnych jest mnóstwo firm, które oferują takie doradztwo. Swoje usługi kierują do klientów jednostkowych, jak i różnych organizacji. Sam coaching dzieli się na wiele rodzajów: mamy do czynienia z ćwiczeniami z indywidualnymi (często z uwzględnieniem specjalnej oferty dla osób w podeszłym wieku), ale także z coachingiem zespołu, przywódców czy dotyczącego pracy zarządu firmy. Z pewnością warto przejś

Galeria zdjęć:

edukacja

kształcenie

wykształcenie


Komentarze zostały wyłączone...