headerphoto
Główna

Wszystko o ISO 14001

ISO 14001 to jeden ze standardów Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej stosowany w Zarządzaniu Środowiskowym.

Celem wprowadzenia tego standardu jest takie zarządzanie szkodliwymi dla środowiska działaniami, czy procesami, aby je zminimalizować. Czy warto zapisywać się na szkolenia ISO?

Zarządzanie Środowiskowe składa się z czterech głównych etapów. Są to: planowanie, organizowanie, motywowanie oraz kontrolowanie podejmowanych działań na rzecz zmniejszenia negatywnego wpływu organizacji na środowisko.

Ze względu na znaczenie, jakie w kontekście ochrony środowiska ma ISO 14001, za jego wdrażanie powinny być odpowiedzialne osoby kompetentne. Te kompetencje można zdobyć podczas szkolenia 14001 organizowanego przez profesjonalny i kompetentny zespół.

Szkolenia 14001 skierowane są do osób, które przygotowują się do objęcia stanowiska auditora wewnętrznego oraz Pełnomocnika Systemu Zarządzania Środowiskowego. Są także odpowiedzią na potrzeby tych wszystkich osób, które chcą ugruntować bądź poszerzyć swoją wiedzę w zakresie standardu.

Podczas szkoleń uczestnicy zdobywają umiejętności planowania, wdrażania, utrzymania oraz doskonalenia systemu zarządzania środowiskowego w organizacji. Poza tym poznają nieprawidłowości, jakie w systemach mogą się pojawić i uczą się, jak im zapobiegać, a gdy się pojawią, jak je rozwiązywać i korygować.

Norma ISO 14001 przeznaczona jest dla wszystkich organizacji zamierzających ustanowić, wdrożyć i utrzymać system zarządzania środowiskowego, bez względu na ich wielkość, czy rodzaj działalności. Czy warto? Jak najbardziej. Wdrożenie certyfikatu stanowi ważny atut marketingowy, wykorzystuje potencjał oszczędnościowy, pozwala na zmniejszenie zużycia energii i surowców, redukuje koszty usuwania odpadów, zmniejsza opłaty związane z korzystaniem z zasobów środowiska. I co najważniejsze: zmniejsza niekorzystne oddziaływanie na środowisko.

Galeria zdjęć:

nauka

szkolenia

szkoła

iso


Komentarze zostały wyłączone...