headerphoto
Główna

Szkolenia biznesowe – przygotowanie i metodologia

Profesjonalne firmy szkoleniowe, zanim przeprowadzą jakikolwiek kurs czy szkolenie, dbają o odpowiednie przygotowanie i o indywidualnie dostosowaną metodologię.

W związku z tym my – przedsiębiorcy i klienci takich firm – powinniśmy zwrócić uwagę, czy w przypadku tej wybranej przez nas rzeczywiście tak jest. I tak, jeśli chodzi o etap pierwszy (przygotowanie), warto przyjrzeć się: 
– Jak dana firma przygotowuje swoje szkolenia biznesowe (chodzi tu przede wszystkim o przygotowanie do nich kadry pracowniczej, menedżerów i wyższych przełożonych)? 
– Czy poprzedni jej klienci nie skarżyli się na nieumiejętność współpracy na linii trener-menedżerowie i czy współpraca ta zaczynała się przed szkoleniem, czy może dopiero po jego rozpoczęciu? 
– Jakich działań i narzędzi będzie się wymagać od naszego przedsiębiorstwa?  

Jeśli chodzi o metodologię, szkolenia zamknięte dla biznesu powinny być wybrane pod względem: 
– Luki kompetencyjnej; 
– Indywidualnego doboru metod dla naszego przedsiębiorstwa; 
– Skuteczności tych metod. Konkurencja na rynku jest spora, dlatego warto poświęcić więcej czasu i wybrać ofertę najbardziej adekwatną do naszych potrzeb i celów. 

Należy unikać firm szkoleniowych, które stosują metodologię uniwersalną – tę samą dla wszystkich klientów – ponieważ każde przedsiębiorstwo jest inne – jedne stawia bardziej na zdobycie klientów, inne na zmianę modelu zachowań kadry pracowniczej, a jeszcze inne chce zbudować swoją pozycję możliwie najtrwalej. Warto więc na to zwrócić uwagę, tak samo zresztą jak na doświadczenie danej firmy szkoleniowej przy projektach podobnych do naszego, na jej skuteczność przy takich projektach i ogólnie – na to, czy coaching dla biznesu jest jej specjalizacją, czy może tylko przygodą (jedną z wielu).
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Galeria zdjęć:

szkolenia

biznes

nauka

edukacja


Komentarze zostały wyłączone...