headerphoto
Główna

Jak zostać trenerem osobistym?

W dzisiejszych czasach wzrasta zapotrzebowanie na kogoś takiego jak trener osobisty. Kim on jest? Może być to osoba zajmująca się jedną z następujących dziedzin: ćwiczenia fitness, sport, dietetyka lub też rozwój osobisty.

Ta ostatnia dziedzina stała się ostatnio bardzo modna. W internecie wręcz roi się od blogów o pozytywnym myśleniu i realizowaniu celów. Łatwo też znaleźć czytelników na tę tematykę. A skoro tak, to również bez problemu można zarobić będąc właśnie trenerem rozwoju osobistego.

Jak nim zostać? Dobra wiadomość jest taka, że wcale nie trzeba do tego kończyć psychologii, wystarczy dowolny kierunek studiów. Trener to przecież nie psycholog i nie prowadzi żadnej terapii z klientem. To raczej ktoś, kto umiejętnie podsuwa różnorakie rozwiązania problemów, jakie w życiu codziennym oraz w biznesie napotyka klient.

Trenować można asertywność, motywację, umiejętność osiągania postawionych sobie celów, zarządzanie sobą w czasie, jak również inne przydatne kompetencje i umiejętności. By więc zostać trenerem należy ukończyć specjalny kurs lub studia podyplomowe. Szkolenia coachingowe, bo właśnie o nich mowa, do tanich niestety nie należą.

Trzeba mieć także na uwadze, że to trudne studia, po których trzeba zdać specjalny egzamin uprawniający do uzyskania odpowiedniego certyfikatu. Każdy początkujący coach przechodzi również indywidualny trening z doświadczonym trenerem, zwanym inaczej mentorem. Taki rodzaj szkolenia nosi nazwę superwizji. Coś podobnego mają także psychologowie, zanim staną się pełnoprawnymi terapeutami.

Koszt szkoleń coachingowych jest stosunkowo wysoki i waha się od kilku do nawet i dziesięciu tysięcy złotych. Warto jednak pamiętać, że ta kwota szybko się zwróci, bowiem obecnie trwa olbrzymi popyt na usługi coachów oraz trenerów rozwoju osobistego.

Szkolenia te prowadzą różne instytucje, zarówno prywatne, jak i publiczne. Wybierając odpowiednią warto kierować się przede wszystkim pozytywną opinią uczestników poprzednich edycji kursu.

Galeria zdjęć:

nauka

szkolenia

kształcenie


Komentarze zostały wyłączone...