headerphoto
Główna

Czym zajmuje się tajemniczy klient?

Od pewnego czasu coraz bardziej popularni stają się tajemniczy klienci.

Wiele osób z pewnością zadaje sobie pytanie, kim jest tajemniczy klient, a także czym ta osoba się zajmuje. Osoba, które pełni zadanie tajemniczego klienta ma przede wszystkim wnikliwym obserwatorem, który potrafi dyskretnie, skutecznie oraz obiektywne ocenić daną sytuację, miejsce, bądź usługę. Metoda przy pomocy tajemniczego klienta polega na tym, aby przeprowadzić ukrytą obserwację sposobu obsługi najczęściej w różnych placówkach handlowych takich jak na przykład sklepach, czy punktach sprzedaży. 
Tajemniczy klient może pojawić się także na przykład w restauracji. Gdyby ktoś zastanawiał się, jak wyglądają badania mystery shopping, to przede wszystkim na początku zostaje utworzony scenariusz, który to będzie określał, co będzie podlegało obserwacji w danym sklepie, czy też innym miejscu, a także to w jaki sposób osoba wykonująca projekt ma się zachowywać podczas badania. Najczęściej w skład scenariusza wchodzi przeprowadzenie w danym sklepie rozmowy sprzedażowej, gdzie już wcześniej ustala się, czym tajemniczy klient będzie zainteresowany, a także czy ostatecznie skorzysta on z usługi, bądź zakupu. Dowiedz się więcej o badaniu


Tajemniczy klient powinien również posiadać wiedzę na temat, którego będzie dotyczyło badanie, a także powinien być odpowiednio przygotowany do wizyty w danym miejscu. Wiele osób z pewnością zastanawia się nad tym, co dają firmom badania mystery client, czy naprawdę warto je przeprowadzać. Ważnym pozytywnym aspektem takiego badania jest z pewnością to, że daje to bardzo dokładny i rzetelny obraz obsługi, która pracuje w danym sklepie, czy miejscu. Takie badanie unaocznia, czy personel zachowuje się profesjonalnie, czy dokłada wszelkich starań, aby jak najlepiej wypełnić swoje obowiązki, a także czy posiada odpowiednią wiedzę, o firmie, produktach, czy usługach, które reprezentuje. 
Jest to tak naprawdę jedyny i skuteczny na ten moment sposób, który może dostarczyć takich informacji.

Galeria zdjęć:

kim jest tajemniczy klient

co dają firmom badania mystery client

jak wyglądają badania mystery shopping


Komentarze zostały wyłączone...